Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Zeman odevzdal hlas v komunálních volbách ve škole v Lánech

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Prezident Miloš Zeman dnes odevzdal hlas v komunálních volbách ve škole v Lánech. Zmínil, že tyto volby mohou být mimo jiné i referendem o vládě. Voliči by podle něj měli chodit k volbám, aby jejich obce neřídili "pitomci", řekl Zeman novinářům poté, co odevzdal svůj hlas ve volební místnosti v Základní škole Charlotty Garrigue Masarykové v Lánech.

Koho volil, novinářům Zeman neprozradil, avšak při házení lístku do urny svým kandidátům popřál hodně štěstí. V Lánech mohl vybírat zastupitele ze tří kandidátek: ODS, KSČM a kandidátky Společně pro Lány a Vašírov.

V minulých komunálních volbách v roce 2018 zvítězilo v Lánech sdružení Společně pro Lány a Vašírov. V čele s dosavadním starostou Karlem Skleničkou, který už ale letos mandát neobhajuje, získalo devět z jedenácti mandátů.

Po jednom křesle v zastupitelstvu má v obci nyní KSČM a sdružení Pro dobrou věc. Čtvrtá kandidátka, Lánští patrioti a TOP 09, před čtyřmi roky žádný mandát nezískala.

Témata:  Miloš Zeman volby

Související

Aktuálně se děje

3. dubna 2026 17:17

Prezident se nevzdává. Pavel nadále stojí o účast na letošním summitu NATO

Prezident Petr Pavel nadále stojí o osobní účast na letošním summitu NATO. S premiérem Andrejem Babišem (ANO) chce znovu diskutovat o tom, kdo bude Česko v červenci zastupovat v turecké Ankaře. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Petr Macinka přichází na zasedání nové vlády

Hnutí Duha hrozí kvůli nařčení z terorismu právními kroky

Představitelé českých ekologických organizací čelí v posledních dnech bezprecedentním výrokům ze strany vládních činitelů. Zelený kruh, zastřešující asociace ekologických spolků, se ostře ohradil proti jednání vládního zmocněnce Filipa Turka a místopředsedy vlády Petra Macinky. Podle ekologů tito politici zneužívají své postavení k zastrašování a používají rétoriku, která do demokratického právního státu nepatří.