Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při požáru v Hustopečích se zranil jeden člověk. Hasiči už znají příčinu

Hasiči zasahovali u požáru porostu v Hustopečích. (2.9.2024)
Hasiči zasahovali u požáru porostu v Hustopečích. (2.9.2024)
Foto: HZS Jihomoravského kraje

Teplo a sucho přispívá k tomu, že v Česku panuje zvýšené nebezpečí vzniku a šíření požárů. S plameny v porostu se v pondělí odpoledne utkali jihomoravští hasiči v Hustopečích. Během zásahu museli dokonce vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. 

Čtyři hasičské jednotky vyrazily k požáru trávy, náletových křovin a stromů v Hustopečích v pondělí minutu před půl druhou odpoledne. Plameny se v nepřístupném terénu rychle rozšířily na plochu o velikosti 250x100 metrů. 

"Operační středisko vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Na místo se postupně sjelo jedenáct jednotek. Oheň dostali hasiči pod kontrolu několika vodními proudy ve 14:27. Požár zcela zlikvidovali v 16:54," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Hasiči, kterým s průzkumem pomáhal dron s termokamerou, uchránili majetek za 50 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru, při němž se zranil jeden člověk, bylo pálení rostlinného odpadu.

Vzhledem k pokračujícímu teplému a suchému počasí zůstává na celém území ČR v platnosti výstraha před nebezpečím vzniku a šíření požárů, a to do odvolání. Dnes na to opět upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Témata:  požáry hasiči Jihomoravský kraj

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 8:28

Simona Babčáková skoncovala s Facebookem. Není tam bezpečno

Naprostá většina slavných lidí ze šoubyznysu vnímá potřebu být na sociálních sítích, ale najdou se i lidé, kteří to vidí jinak. Je to například známá česká herečka Simona Babčáková, která fanouškům nedala na vybranou a oznámila, že opouští Facebook. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy