Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při tragické nehodě na Českobudějovicku dnes zemřeli dva cyklisté

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Urban, EuroZprávy.cz

Při nehodě mezi obcemi Kaliště a Zaliny u Českých Budějovic zemřeli dnes odpoledne dva cyklisté. Srazilo je osobní auto. K místu nehody vyjely tři posádky zdravotní záchranné služby a letěl vrtulník. Informaci o nehodě ČTK potvrdil mluvčí policie Milan Bajcura a mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

"Žena středního věku utrpěla závažná zranění, kterým na místě podlehla. Druhému zraněnému byla poskytnuta neodkladná resuscitační přednemocniční péče, ale i přesto také zemřel," řekla Fajtová. Záchranáři z místa nehody odvezli také dva lidi s lehkým zraněním.

Nehoda se stala před 15:00. Řidič s vozem Peugeot 406 směřoval k obci Kaliště. Podle policie se zřejmě po projeti zatáčkou lekl protijedoucího nákladního auta, které se vyhýbalo cyklistům.

Nehoda se podle Bajcury stala na málo frekventované silnici nižší třídy. Počasí na Českobudějovicku bylo dnes slunečné a lákalo i k jízdě na kole.

Témata:  dopravní nehody Policie ČR záchranáři cyklisté

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2026 16:46

Budu vzpomínat s obdivem. Hřebejk se krásně rozloučil s Potměšilem

Od pátečního rána přibývá osobních vzpomínek na zesnulého Jana Potměšila, jenž odešel ve věku 60 let. O jednu se podělil také Jan Hřebejk, režisér kultovní komedie Pelíšky. Filmař označil Potměšila za jednoho z nejtalentovanějších a nejlaskavějších lidí, které potkal. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy