Průzkum provedla agentura Median pro Český rozhlas-Radiožurnál. Ze zmíněných 51 procent s tvrzením, že Blažek ohrožuje důvěru ve spravedlnost, rozhodně souhlasí 22 procent a spíše souhlasí 29 procent respondentů. Téměř třetina lidí zároveň otázku nedokázala posoudit. Podle autorů šetření jde o důkaz, že jde o problém jen pro určité okruhy lidí.

Kroky ministra neohrožují důvěru ve spravedlnost podle 20 procent oslovených, většinou jde o voliče koalice Spolu, jejíž součástí je ODS spolu s TOP 09 a KDU-ČSL.

Piráti v červnu schválili usnesení, podle kterého setrvání Blažka ve vládní funkci ohrožuje důvěru ve spravedlnost a právní stát i plnění cílů programového prohlášení vlády. Reagovali tak na jeho možný střet zájmů ve vztahu k prošetřování bytové kauzy v Brně a některé jeho další kontroverzní kroky.

O usnesení hlasovalo 514 členů a členek, pro jeho přijetí se vyslovilo 369 z nich. Pirátská strana o výsledcích informovala v tiskové zprávě. Sám ministr na twitteru zmínil, že z 1177 členů Pirátské strany mu vyslovila nedůvěru méně než třetina.

Blažek je ministrem spravedlnosti už podruhé, ve funkci už působil zhruba rok od července 2012 ve vládě expremiéra Petra Nečase.