"V noci se stala Praha 5 terčem kybernetického útoku. V tuto chvíli jsou všechna pracoviště úřadu městské části mimo provoz. Na odstranění následku útoku se usilovně pracuje," uvedla městská část.

Útoky podle mluvčí Marie Kurkové zaznamenala i Praha 9. "Kybernetické útoky úřad Prahy 9 zaznamenal, zatím na ně byl připraven," řekla. Problémy podobného rázu na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 1 zmínil i radní první městské části Richard Bureš (ODS).

Další oslovené radnice útoky nezaznamenaly. "V tuto chvíli nemáme informace o nějakém nestandardním chování systémů, nicméně jsme zvýšili inspekci systémů včetně zálohování. S ostatními IT pracovníky dalších částí Prahy jsme v kontaktu při analýze situace, informovali jsme i zaměstnance úřadu, aby byli obezřetní při práci s příchozími emaily," uvedl předseda komise pro informatiku Prahy 8 Josef Slobodník (ODS).

Podobně se vyjádřila také mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. "O riziku víme, zaměstnanci úřadu městské části byli poučeni a vyzváni k maximální opatrnosti při využívání elektronické komunikace. Naši IT pracovníci jsou také v kontaktu s kolegy z ostatních radnic a úzce spolupracují zejména s radnicí Prahy 5," sdělila. Mluvčí Prahy 6 Jiří Hannich uvedl, že šestá městská část v poslední době žádný znatelný útok nezaznamenala.