reklama

Richterovou někteří členové strany do vedení nominovali, možnost ale nevyužije. "Kandidaturu v tomto období nezvažuji. Velmi si ale vážím toho, že jsem byla do volby našeho předsednictva navržena a řada lidí mi vyjádřila podporu," sdělila dnes ČTK. Mezi členy strany je podle ní mnoho pracovitých a talentovaných lidí. "Nemám tak pochyby o tom, že nové složení vedení bude kvalitní a zajistí další rozvoj naší liberální, středové strany," uvedla.

Po sněmovních volbách je Richterová jedním ze čtveřice pirátských poslanců, v rámci jednání o sestavení nové vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN získala post místopředsedkyně Sněmovny. "Mám samozřejmě v úmyslu se i nadále angažovat a pomáhat tam, kde bude třeba," doplnila Richterová.

Vedení Pirátů se po lednovém celostátním fóru výrazně obmění. Členové strany by kromě jeho obsazení mohli v lednu rozhodovat i o navýšení počtu místopředsedů strany ze čtyř na šest. Nynější pětičlenné předsednictvo vede předseda strany Ivan Bartoš, který si ohledně další kandidatury do vedení vzal na stranickém fóru čas na rozmyšlenou. "Dejte mi prosím, i vzhledem k situaci v celostátní politice, drobet času na vyjádření," uvedl. O funkci předsedy se chce ucházet senátor Lukáš Wagenknecht.