Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rok od prvního úmrtí na covid-19 se v Česku rozezní zvony

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Ve výroční den první tuzemské oběti koronaviru se v Česku rozezní v poledne 22. března kostelní zvony. Česká biskupská konference se připojuje k občanské iniciativě Minuta ticha a chce tak připomenout oběti pandemie. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ČBK Monika Klimentová.

Za rok od chvíle, kdy v souvislosti s nemocí covid-19 zemřel v Česku první člověk, je obětí v zemi přes 20.000.

"Vyzýváme ke společné minutě ticha v pravé poledne v pondělí 22. března. Přispěje-li k této vzpomínce vyzvánění kostelních zvonů, připomínka památky obětí v médiích či důstojné a všech politických motivů prosté vzdání úcty obětem z úst veřejně působících osobností, budeme si jako společnost moci říct, že jsme nenechali zvítězit lhostejnost a nezájem o osudy druhých," stojí ve výzvě občanské iniciativy Minuta ticha, která tuto akci pořádá.

Česká biskupská konference se k této občanské iniciativě přidává a prosí všechny duchovní správce, aby zajistili, že budou v pondělí 22. března v době od 12:00 znít kostelní zvony jako připomínka a symbolické uctění památky zemřelých v souvislosti s touto nemocí a jako vyjádření podpory pozůstalým.

Témata:  COVID-19 koronavirus kostely

Aktuálně se děje

14. července 2024 10:26

Netanjahu: Izrael zatím neví, jestli útok nepřežili velitelé Hamásu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na sobotní tiskové konferenci řekl, že stále není jasné, zdali se armádě při sobotním útoku v Pásmu Gazy podařilo zlikvidovat dva velitele militantního hnutí Hamás. Informoval o tom server Times of Israel

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy