reklama

Z Růžové hory se turisté mohou na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. V provozu je lanovka denně od 08:00 do 19:00. Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

Lanovka na Sněžku se rozjela do letní sezony ve středu 12. května, a to po více než třech měsících odstávky dané epidemickými restrikcemi. Následně se ve východních Krkonoších do letní sezony rozjely také lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a na Pláně, z Janských Lázní na Černou horu, z Velké Úpy na Portášky a z Herlíkovic na Žalý.

V denním provozu jsou nyní lanovky na Sněžku, Černou horu a Medvědín. Ostatní jsou do konce června v provozu o víkendech.

Jízdné kabinovou lanovkou na Sněžku od 1. července podraží. Nový ceník zohlední hlavní a vedlejší sezonu. V hlavní sezoně, tedy v červenci a v srpnu, se zvedne cena zpáteční jízdenky pro dospělého na 560 korun, dosud stojí 430 korun, ve vedlejší sezoně bude stát 470 korun. Zpáteční jízdenka placená na pokladně na Pláně a Medvědín letos stojí 400 korun, na Černou horu 300 korun, na Žalý 160 korun a na Portášky 210 korun.

Na hřebenech Krkonoš bylo dnes dopoledne oblačno, na Sněžce se teplota pohybovala kolem 12 stupňů Celsia. V Peci pod Sněžkou bylo kolem 19 stupňů. V některých lokalitách, například na ploše takzvané Mapy republiky, leží stále sníh.

reklama