Když je horní úsek mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Lanovka na Sněžku je dnes v provozu od 08:00 do 18:00.

Dnes ráno byla na Sněžce mlha, déšť a vítr v nárazech dosahoval rychlosti přes 90 km/h, vyplývá z dat měřicí stanice poštovny Anežka na vrcholu Sněžky. Teplota na Sněžce ráno klesla ke čtyřem stupňům nad nulou, u nedaleké Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo kolem pěti stupňů.

Sněžka s výškou 1603 metrů nemá podle Správy Krkonošského národního parku ve středoevropském prostoru obdoby. Má tvar trojbokého jehlanu, který ční nad krkonošské hřebeny volně do atmosféry. Proto je klima navzdory nevelké nadmořské výšce arktické a velehorské, často ani neodráží celkový ráz počasí v Krkonoších.

V Královéhradeckém kraji má být dnes podle předpovědi meteorologů zataženo, na většině území občasný déšť, odpoledne a večer od západu ubývání srážek a protrhávání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty budou mezi 13 až 16 stupni Celsia, na horách do 12 stupňů. V neděli přes den by mělo být oblačno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost, ojediněle, na horách místy slabý déšť. Nejvyšší denní teploty budou v neděli mezi 18 až 21 stupni.