Podle údajů na webu České poštovně dnes ve 2:20 vítr v nárazu dosáhl rychlosti 102,96 km/h (28,6 m/s).

Když je horní úsek lanovky mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Lanovka na Sněžku je v letní sezoně, od 1. května do 30. září, v provozu v závislosti na počasí od 08:00 do 19:00.

U nedaleké hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, silná mlha, dva stupně nad nulou a vítr v nárazech dosahoval přes 32 km/h, uvedla na webu Horská služba Krkonoše.

Sněžka s výškou 1603 metrů nemá podle zástupců Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) ve středoevropském prostoru obdoby. Má tvar trojbokého jehlanu, který ční nad krkonošské hřebeny volně do atmosféry. Proto je klima navzdory nevelké nadmořské výšce arktické a velehorské, často ani neodráží celkový ráz počasí v Krkonoších.

Podle meteorologů má být dnes v Královéhradeckém kraji zpočátku polojasno až oblačno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti, dopoledne ojediněle, odpoledne místy přeháňky. Večer by mělo přechodně srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty budou mezi 11 až 14 stupni Celsia, na horách do deseti stupňů.

reklama