Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenská prezidentka Čaputová se v úterý setká se Zemanem

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Foto: Facebook

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se v úterý při návštěvě České republiky setká s prezidentem Milošem Zemanem.

Schůzku, o které slovenská prezidentka informovala na svém webu, potvrdil ČTK mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. Zeman se přes měsíc léčí v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde se schůzka uskuteční.

Lékaři ho plánují v pondělí přesunout z akutního lůžka na běžné na standardním oddělení, což znamená i možnost omezeně přijímat návštěvy.

"Na úterý se plánuje setkání pana prezidenta s prezidentkou Slovenské republiky paní Zuzanou Čaputovou," uvedl mluvčí.

Prezident po přeložení na standardní oddělení chystá na příští týden i schůzku s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) a předsedou ODS Petrem Fialou, kterého tento týden pověřil vyjednáváním o sestavení nové vlády.

Témata:  Miloš Zeman Zuzana Čaputová

Související

Aktuálně se děje

2. července 2026 4:00

Víkendové počasí se oproti poslední zkušenosti bude lišit

Blíží se první červencový víkend, který se bude od posledního červnového výrazně lišit. Tropy se tentokrát Česku vyhnou, maximální teploty zůstanou pod hranicí 30 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Léky, ilustrační fotografie.

Přes 1 200 léků nově u praktického lékaře. Ministerstvo usnadňuje přístup k léčbě

Ministerstvo zdravotnictví připravilo změnu, která pacientům usnadní přístup k hrazeným léčivým přípravkům. Novela vyhlášky o předepisování léčiv umožní, aby vybrané léky s dosavadním preskripčním omezením E, dosud předepisované výhradně ambulantními specialisty, mohli nově za stanovených podmínek předepisovat také praktičtí lékaři pro dospělé i pro děti a dorost. Cílem je odstranit zbytečné administrativní překážky, posílit kontinuitu péče a umožnit specialistům věnovat více času odborným vyšetřením, diagnostice a potřebnému sledování pacientů.