Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová

Svět

Čaputová apelovala na Slováky, aby přišli volit prezidenta

Ve slovenských prezidentských volbách odevzdali během sobotního dopoledne hlas nejen dva největší favorité, ale také končící hlava státu. Prezidentka Zuzana Čaputová zejména apelovala na spoluobčany, aby dnes využili svého volebního práva.

Zuzana Čaputová

Nástupce Čaputové vyberou Slováci v březnu

Svět

Slovenské prezidentské volby se budou konat 23. března, s případným druhým kolem za dva týdny po prvním kole. Dnes to uvedl předseda parlamentu Peter Pellegrini, který také zvažuje prezidentskou kandidaturu.

Zuzana Čaputová

Čaputová ocenila na Schwarzenbergovi evropanství

Svět

Na sobotním pohřbu Karla Schwarzenberga nechyběli ani zahraniční státníci v čele se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Kníže byl podle jejích slov nejen Čechem, ale také přesvědčeným Evropanem.

Petr Pavel

Pavel má za sebou první prezidentský summit V4

Domov

Na Pražském hradě od středečního dopoledne probíhal prezidentský summit Visegrádské čtyřky (V4). Český prezident Petr Pavel přivítal protějšky Zuzanu Čaputovou, Andrzeje Dudu a Katalin Novákovou. Prezidenti se shodují, že důležité je především znát průsečíky pro spolupráci všech čtyř zemí.

Zuzana Čaputová ve volebním štábu Petra Pavla

Svět

Čaputová se ve čtvrtek setká s Pavlem na Pražském hradě

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přijede den před Dnem boje za svobodu a demokracii do Česka, kde se setká se svým protějškem Petrem Pavlem. Informoval o tom Pražský hrad. Čaputová si jezdí do Prahy připomínat události sametové revoluce pravidelně.

Zuzana Čaputová

Svět

Čaputová dala Ficovi dva týdny na sestavení vlády

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes pověřila předsedu vítězné strany v sobotních parlamentních volbách Roberta Fica sestavením nové vlády. Po schůzce s hlavou státu to potvrdil s tím, že má dva týdny na sestavení kabinetu. Uvedla to agentura TASR.

Zuzana Čaputová

Fico chce podat po volbách žalobu na prezidentku Čaputovou

Svět

Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputové po nadcházejících předčasných parlamentních volbách a ustavující schůzi nového parlamentu. Podle serveru pravda.sk to řekl předseda Směru-SD a bývalý premiér Robert Fico.

Zuzana Čaputová

Svět

Čaputová zažalovala Fica kvůli ochraně osobnosti

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová ve středu podala žalobu na expremiéra Roberta Fica kvůli ochraně osobnosti. Důvodem jsou lži a vymyšlená obvinění, která se o hlavě státu šíří, uvedl prezidentský palác. Slovensko čekají na konci září předčasné parlamentní volby.

Zuzana Čaputová

Čaputová odmítla konspirace o policejním převratu na Slovensku

Svět

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová odmítla slova expremiéra Roberta Fica, policejní převrat se podle ní nekoná. Chod institucí, jejichž příslušníci byli ve čtvrtek obviněni, je zabezpečen. Hlava státu to řekla po pátečním jednání bezpečnostní rady.

Policie SR, ilustrační fotografie

Slovenská policie zasahovala v sídle tajné služby SIS

Svět

Slovenská policie od ranních hodin zasahuje v sídle tajné služby SIS či v domech jejího nynějšího i bývalého šéfa. Prezidentka Zuzana Čaputová požaduje co nejrychlejší vysvětlení operace, zároveň usiluje o svolání bezpečnostní rady státu.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.