Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čaputová se přijela do Kyjeva rozloučit se Zelenským. V červnu končí jako prezidentka

Zuzana Čaputová a Volodymyr Zelenskyj Fotogalerie +16
Zuzana Čaputová a Volodymyr Zelenskyj
Foto: president.gov.ua

V pátek ráno přicestovala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová do Kyjeva na svou rozlučkovou návštěvu Ukrajiny.

Podle zprávy Denníku N Čaputová vysvětlila, že přichází s pocitem rozloučení s prezidentským úřadem, ale zároveň má radost, že může přinést dobré zprávy ohledně pomoci ze Slovenska pro Ukrajinu.

Během noční cesty vlakem z Polska zmínila slovenskou občanskou sbírku na nákup munice pro Ukrajinu. Organizátoři této sbírky nedávno oznámili, že prvních čtyři miliony eur (tj. 100 milionů korun) bude využito na zakoupení dělostřeleckých nábojů, kterých ukrajinská armáda potřebuje.

Kromě setkání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se Čaputová podle Denník N sejde i s dalšími významnými představiteli Ukrajiny.

Na rozdíl od současné slovenské vlády pod vedením premiéra Roberta Fica podporuje Čaputová poskytování vojenské pomoci Ukrajině, která se stále brání ruské ozbrojené agresi. Ficova vláda po nástupu do úřadu na podzim loňského roku zastavila dodávky vojenského materiálu na Ukrajinu ze státních zásob. 

Témata:  Zuzana Čaputová Volodymyr Zelenskyj Ukrajina

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy