Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Smrt v cele. Otčíma, který brutálně utýral dítě, našli ve věznici mrtvého

Věznice
Věznice
Foto: Pixabay

Muž, kterému soud minulý týden uložil výjimečný trest 22 let odnětí svobody za vraždu a týrání dítěte, zemřel ve věznici. Informaci, kterou přinesl server Expres, potvrdila dnes na dotaz ČTK mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.

"Mohu potvrdit, že v současné době šetříme úmrtí vězněné osoby, která byla na cele sama. S ohledem na průběh šetření a GDPR více sdělit nemohu," uvedla mluvčí bezpečnostního sboru. Nekomentovala, zda muž zemřel přirozenou smrtí, či zda Vězeňská služba shledala cizí zavinění nebo případné pochybení.

Podle Expresu policie cizí zavinění vyloučila. Mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová ČTK sdělila, že inspekce se případem v tuto chvíli nezabývá.

Jedenadvacetiletý muž byl původně krajským soudem odsouzen k 16 letům vězení za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, Vrchní soud v Praze však právní kvalifikaci změnil na vraždu a trest o šest let zpřísnil.

Podle pravomocného verdiktu otčím týral tříletého chlapce od loňského ledna, kdy se v Lounech nastěhoval k jeho matce. Opakovaně ho sprchoval ve studené vodě a vystavoval ho kontaktu s horkou plochou, čímž utrpěl popáleniny, mimo jiné i v obličeji. Mlátil ho dlaní i vařečkou, a to na otevřených ranách, dával mu pohlavky. Násilí se stupňovalo do letošního února, kdy muž podle rozsudku uhodil dítě tak, že mu poškodil mozek a míchu. Chlapce pak osprchoval studenou vodou, uložil do postele a šel spát. Dítě na následky zranění zemřelo.

Předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička minulý týden uvedl, že se za svou čtyřicetiletou praxi s takovým nakládáním s malým dítětem nesetkal. Mužovo chování podle něj svědčilo o naprosté neúctě k lidskému životu.

Témata:  věznice život vražda

Související

Aktuálně se děje

29. března 2026 8:58

28. března 2026 21:46

28. března 2026 19:27

Otevírací doba obchodů o Velikonocích: Kdy si nakoupíme a kdy bude zavřeno?

Velkým pátkem začne už příští týden čtyřdenní velikonoční volno, které se protáhne až do začátku přespříštího týdne. Jak bude otevřeno a kdy si naopak nenakoupíme?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Andrej Babiš

Ceny pohonných hmot kvůli mně klesají, chlubí se Babiš

Premiér Andrej Babiš dnes na sociálních sítích oznámil první pozitivní výsledky své nedávné kritiky namířené proti vysokým cenám pohonných hmot. Podle jeho slov hlavní provozovatelé čerpacích stanic na dálnici D1 zareagovali na jeho výzvu a začali zlevňovat. Konkrétně uvedl, že cena nafty u těchto klíčových hráčů klesla o dvě koruny na litr, tedy z původních 51,90 Kč na současných 49,90 Kč.