K programu podle dohody poslaneckých klubů vystoupili pouze předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová a předseda SPD Tomio Okamura, který se znovu soustředil na kritiku vládních kroků proti inflaci a růstu cen energií. "Takhle špatná situace tu ještě nebyla," poznamenal Okamura ke stavu společnosti. Postěžoval si, že Sněmovna zatím neprojednala žádné návrhy zákonů, kterými by SPD chtělo situaci řešit.

Schillerová poukázala na to, že letní období "pro většinu českých domácností bylo létem chudým". Mluvila o nárůstu spotřebitelských cen o desítky procent a inflaci přesahující 17 procent. Domácnosti jsou podle Schillerové na pokraji finančních možností a žijí z úspor, které našetřily za minulé vlády. Vládní pětikoalice při řešení této situace zaspala, jediným pozitivem je nízká míra nezaměstnanosti, která je zásluhou politiky vlády ANO, uvedla exministryně financí.

"Choďte mezi lidi, přestaňte vysílat signály a nevymlouvejte se na peníze. Pojďte řešit sociální problémy občanů," vyzvala vládní politiky Schillerová.

Jednání dolní komory nyní pokračuje další schůzí, kterou si vyžádalo samotné ANO. Chce na ní projednat své návrhy na vyplacení jednorázového příspěvku důchodcům, zvýšení rodičovského příspěvku a růstu příspěvku na mobilitu.