Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

"Sobec Babiš selhal." Milion chvilek svolává na 16. listopad online demonstraci

Andrej Babiš (ANO)
Andrej Babiš (ANO)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Demonstraci firmou videopřenosu uspořádá v pondělí 16. listopadu spolek Milion chvilek. Podle organizátorů akce česká společnost čelí nejenom epidemické, ale i politické krizi a musí se semknout. Spolek to dnes oznámil na svém webu a v tiskové zprávě.

Českou společnost čeká podle spolku jedenáct měsíců, ve kterých bude třeba dokázat, že arogance a střet zájmů do politiky nepatří. "Čeká nás klíčový rok a je potřeba napnout všechny síly k tomu, aby ve sněmovních volbách skutečně ke změně došlo. Demokratické strany musí zvítězit," uvedl předseda a mluvčí Milionu chvilek pro demokracii Benjamin Roll. Dodal, že současná pandemická krize odhalila zároveň hlubokou krizi politickou.

Podle místopředsedy spolku Milion chvilek Jiřího Jakuba Zévla premiér Andrej Babiš (ANO) v srpnu a v září vyměnil včasnou reakci za svůj politický prospěch. "Selhání způsobené jeho sobecky autokratickým chováním musíme nyní překonat silou občanské společnosti: solidaritou a společným pocitem odpovědnosti," uvedl Zévl.

Podle spolku letošní rok potvrdil, že autoritářský přístup nevede k ničemu dobrému. Aby společnost politickou stejně jako koronavirovou krizi zvládla, potřebuje se semknout, uvádí spolek. Proto, vzhledem k protiepidemickým opatřením, svolal na předvečer Dne boje za svobodu a demokracii on-line demonstraci.

Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017, které vyhrálo ANO. Spolek pořádá demonstrace, při nichž kritizuje Babiše mimo jiné za střet zájmů a nedodržování volebních slibů. Loni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250.000 lidí.

Témata:  Milion chvilek pro demokracii demonstrace život Andrej Babiš

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 5:00

Předpověď počasí na první květnový prodloužený víkend

Nadcházející prodloužený víkend slibuje převážně jasnou až polojasnou oblohu a postupný nárůst teplot, které v neděli vyšplhají až na letních 26 stupňů Celsia. Zatímco páteční ráno mohou na mnoha místech ještě potrápit přízemní mrazíky, které představují riziko pro kvetoucí vegetaci, zbytek volna bude ve znamení slunečného počasí. Srážky se během prodlouženého víkendu téměř neobjeví, pouze v neděli se na západě republiky může vyskytnout oblačnost s ojedinělými přeháňkami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Andrej Babiš

Babiš poprvé zamířil mimo EU. Pro Česko se snaží zajistit ropu či plyn

Premiér Andrej Babiš (ANO) je na první zahraniční cestě mimo EU, konkrétně na pětidenní pracovní cestě po centrální Asii a Jižním Kavkazu. S prezidentem Ázerbájdžánu Ilhamem Alijevem jednal mimo jiné o dodávkách ropy a zemního plynu do Česka. Společně s vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (ANO) se zúčastnil obchodního fóra, kterého se zúčastnilo téměř 130 zástupců firem z obou zemí. Premiéra na cestě doprovází podnikatelská delegace čítající 50 podnikatelů.