Server Neovlivní.cz dnes napsal, že Chrástecký byl v minulosti pravomocně odsouzen za nadržování zlodějům. Ministr Rakušan řekl serveru, že o rozsudku nevěděl. Vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) ČTK napsal, že o pověření Chrásteckého byl pouze pasivně informován a že ho osobně ani pracovně nezná.

V čele NAKIT, která by se měla příští rok na jaře transformovat pod novou Digitální informační agenturu, končí s koncem letošního roku Vladimír Dzurilla. Na místo ředitele mělo být zároveň vypsáno výběrové řízení. Bartoš uvedl, že Chrástecký dosud působil v NAKIT na pozici ředitele sekce legislativa a právo.

Chrástecký byl před devíti lety pravomocně odsouzen za nadržování zlodějům. Soud mu uložil osmnáctiměsíční podmíněný trest a pětiletý zákaz vykonávat vedoucí funkci v orgánech veřejné moci. Podle verdiktu se Chrástecký podílel na zmanipulování řízení o podnětech k podání stížností pro porušení zákona tak, že někdejší ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová přerušila v červnu 2010 výkon trestu dvěma mužům odsouzeným k desetiletému vězení za krádež 74 milionů korun z auta bezpečnostní agentury. Nástupce Kovářové Jiří Pospíšil (ODS) vzal sice v srpnu 2010 stížnosti zpět, muži se ale do vězení nevrátili. Utekli do zahraničí a až po několika měsících byli zadrženi v Thajsku, odkud je přivezla česká policie.

Rakušan podle Neovlivní.cz uvedl, že o minulosti Chrásteckého nevěděl. Nominace do funkce v NAKIT byla podle ministra věcí Pirátů, kteří mají v resortu i ve vládě na starost agendu informačních technologií. "O tomto pověření jsem byl těsně před svátky pasivně informován," sdělil Bartoš ČTK. "Vzhledem k tomu, že jsou veškeré informace o historické kauze veřejně dohledatelné, věřím, že toto dočasné pověření kolegové pečlivě vyhodnotili a vypsané výběrové řízení na plnohodnotného ředitele se všemi náležitostmi proběhne co nejdříve," dodal.

Chrástecký se podle serveru zatím k věci nevyjádřil. Server upozornil na to, že Chrástecký se pokusil pravomocný rozsudek za nadržování zlodějům po letech zvrátit, Robert Pelikán jako ministr spravedlnosti ale podat stížnost pro porušení zákona v jeho prospěch odmítl.