Podle ředitele jihomoravské policie není nikdo pohřešovaný. Zatím je potvrzeno pět obětí. Jihomoravský kraj spustil sbírku na pomoc lidem. Číslo účtu je 123-3116420297/0100.

V obcích zasažených bouřkami, které ve čtvrtek večer ničily domy, auta i zeleň, působí asi 1000 hasičů a 160 vojáků a také kolem 200 policistů. Auta dobrovolníků komplikují práci záchranným složkám, policie je žádá, aby přeparkovali. Hejtman uvedl, že se sešlo dost materiální pomoci a další dodávky nyní nejsou potřeba.

Grolich také řekl, že je potřeba dát do pořádku komunikační linku mezi krizovými štáby kraje a obcí s rozšířenou působností Břeclav a Hodonín. "Zřídíme informační místa, aby se tam mohli obrátit lidé, kteří potřebují pomoc nebo kteří ji nabízejí," uvedl Grolich. Podle něj většina lidí, jejichž domy zničila bouře, našla zázemí sama například u příbuzných, u dalších bude nutné situaci řešit.

Bouřky s kroupami a tornádem zasáhly Břeclavsko a Hodonínsko ve čtvrtek večer. Poškodily stovky domů, aut i zeleň. Zemřelo pět lidí a zranění utrpěly desítky lidí.

reklama