reklama

Kraj nyní potřebuje na doočkování zdravotníků a pracovníků sociálních služeb 7000 dávek a dalších 33.000 dávek použije na jejich vakcinaci druhou dávkou, která musí být podána do 28 dnů od prvního očkování. "My jsme skutečně ve stavu, kdy bychom potřebovali doočkovat tento kritický personál," řekl Pavlík s tím, že po dokončení očkování bude v těchto zařízeních vytvořena imunitní bariéra.

Podle hejtmanky se dostane na seniory, kteří už mají konkrétní očkovací termín, případně je očkovací centra budou kontaktovat. Přidělování dalších termínů bude záležet na dodávkách vakcín. V kraji je přes 50.000 seniorů v kategorii 80 plus, z nich hejtmanství předpokládá naočkování 80 procent.

Ve středních Čech je nyní v provozu 17 očkovacích center, kde vakcínu aplikují zdravotníků, záchranářům, pracovníkům sociálních služeb. Velkokapacitní centra chce hejtmanství zprovoznit minimálně v každém okrese jedno, ale termín zahájení jejich provozu bude jasný, až budou dostatečné dodávky vakcín.

Kromě dodávek vakcíny společnosti Pfizer, by příští týden měla do kraje být také doručena první dodávka firmy Moderna, půjde ale jen o 1400 dávek.

reklama