reklama

Pražská policie nejprve na tiskové konferenci ukázala novinářům video ze zásahu v budově FF UK. Velitel zasahujících jednotek uvedl, že v době příjezdu prvosledových hlídek se již neozývala střelba, což komplikovalo lokalizaci pachatele. Až po nějakém čase přišla od policistů nacházejících se venku, že je střelec na ochozu u střechy.

Když se strážci zákona ke střelci přiblížili, rozhodl se vzít si život. "Pachatel ucítil, že se kolem něj utahuje smyčka, a spáchal sebevraždu," uvedl velitel zasahujících policistů.

Ředitel pražského krajského policejního ředitelství Petr Matějček sdělil, že útočník manipuloval s dlouhou střelnou zbraní s optikou, kterou upustil či odhodil. Následně mu zbyla brokovnice, kterou se zřejmě zastřelil.

Policisté na tiskové konferenci potvrdili, že útočník spáchal sebevraždu poté, co upustil dlouhou střelnou zbraň s optikou a zbyla mu brokovnice. Tou se zřejmě zastřelil, uvedl ředitel pražského krajského policejního ředitelství Petr Matějček.

Novinářům také popsal, že střelec střílel na kolemjdoucí mimo objekt fakulty a tři lidi zranil. Zasáhl také civilní a policejní vozidlo. Z řad strážců zákona nikdo neutrpěl zranění. Svědectví studentů potvrdila, že pachatel byl sám. "Jsem přesvědčen, že rychlý zákrok policistů zabránil dalšímu krveprolití," prohlásil Matějček s ohledem na to, že na chodbě viděl připravené plné zásobníky střeliva.

Pražská policie se také opět vyjádřila ke spojitosti s případem dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese z minulého týdne. Vedoucí oddělení vražd Aleš Strach prozradil, že útočník z FF UK byl v okruhu podezřelých v této kauze. Podezřelých však byly tisíce, zdůraznil.

"Indicie nám k tomu směřují, ale čekáme na výsledky balistických testů. Budete informováni o tom, zda šlo o jednoho a téhož pachatele," dodal Matějček.