Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba v Brně: Soudce se s cizincem nepáral

Soudy, ilustrační fotografie
Soudy, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Cizince, který v pátek v budově v brněnské Lidické ulici střílel z plynové pistole, soud vyhostil. Českou republiku musí opustit do 27. prosince a nesmí se do ní vrátit dalších 18 měsíců. Druhý muž dostal blokovou pokutu. Policie v pátek odpoledne uzavřela část Lidické po informaci, že se tam pohybuje člověk se zbraní, z níž vystřelil. Později zadržela muže, který měl u sebe plynovou pistoli a následně dalšího. Oba byli opilí.

Vyšetřování pátečního incidentu se střelbou v Lidické ulici policie zpracovala ve zkráceném přípravném řízení. "Toto jsme ukončili návrhem na potrestání. Soudce návrh na vyhoštění a propadnutí věci, nalezené plynové pistole a zásobníku s náboji, akceptoval," uvedl na policejním webu mluvčí Bohumil Malášek.

Jedenatřicetiletý cizinec podle mluvčího nebyl ani v rodné zemi dosud trestán a s policií a soudem spolupracoval. Podle Maláška řekl, že si pistoli koupil v pátek. "Chtěl se s ní pochlubit a zároveň ji vyzkoušet. Přitom dvakrát vystřelil. Jednou v budově a následně ve dvorním traktu," uvedl Malášek.

Policie vyslechla i dalšího zadrženého cizince. "Přestupkové jednání sedmatřicetiletého muže, který byl na místě v době incidentu, jsme vyřešili blokovou pokutou," uvedl mluvčí.

Policie dostala v pátek po 13:00 oznámení, že se v Lidické ve dvoře jednoho z domů pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policisté nechali část ulice uzavřít a odklonili tramvajovou dopravu, situaci na místě sledoval vrtulník. Lidickou dočasně uzavřely policejní pásky, průchozí zůstal jen nedaleký lužánecký park. Na objízdných trasách nastaly dopravní problémy.

Kolem 16:00 policisté uvedli, že dokončili prohlídku objektu a uvnitř nenašli žádnou ozbrojenou osobu. "Střelba uvnitř objektu nebyla mířená na konkrétní osobu. Pracujeme i s informací, že střelba nebyla vedena z ostré střelné zbraně," uvedla tehdy policie na twitteru.

Ředitel brněnské policie Martin Kotlan posléze řekl, že policie hledá více mužů a že mohlo jít o hloupost či klukovinu. Ještě v pátek policisté zadrželi jedenatřicetiletého cizince s plynovou pistolí a náboji a později i druhého. V policejní cele museli oba nejdříve vystřízlivět.

Témata:  krimi střelba v ČR Brno soudy

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy