reklama

Vyšetřování pátečního incidentu se střelbou v Lidické ulici policie zpracovala ve zkráceném přípravném řízení. "Toto jsme ukončili návrhem na potrestání. Soudce návrh na vyhoštění a propadnutí věci, nalezené plynové pistole a zásobníku s náboji, akceptoval," uvedl na policejním webu mluvčí Bohumil Malášek.

Jedenatřicetiletý cizinec podle mluvčího nebyl ani v rodné zemi dosud trestán a s policií a soudem spolupracoval. Podle Maláška řekl, že si pistoli koupil v pátek. "Chtěl se s ní pochlubit a zároveň ji vyzkoušet. Přitom dvakrát vystřelil. Jednou v budově a následně ve dvorním traktu," uvedl Malášek.

Policie vyslechla i dalšího zadrženého cizince. "Přestupkové jednání sedmatřicetiletého muže, který byl na místě v době incidentu, jsme vyřešili blokovou pokutou," uvedl mluvčí.

Policie dostala v pátek po 13:00 oznámení, že se v Lidické ve dvoře jednoho z domů pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policisté nechali část ulice uzavřít a odklonili tramvajovou dopravu, situaci na místě sledoval vrtulník. Lidickou dočasně uzavřely policejní pásky, průchozí zůstal jen nedaleký lužánecký park. Na objízdných trasách nastaly dopravní problémy.

Kolem 16:00 policisté uvedli, že dokončili prohlídku objektu a uvnitř nenašli žádnou ozbrojenou osobu. "Střelba uvnitř objektu nebyla mířená na konkrétní osobu. Pracujeme i s informací, že střelba nebyla vedena z ostré střelné zbraně," uvedla tehdy policie na twitteru.

Ředitel brněnské policie Martin Kotlan posléze řekl, že policie hledá více mužů a že mohlo jít o hloupost či klukovinu. Ještě v pátek policisté zadrželi jedenatřicetiletého cizince s plynovou pistolí a náboji a později i druhého. V policejní cele museli oba nejdříve vystřízlivět.

reklama