reklama

"Od brzkých ranních hodin vyšetřujeme nešťastnou událost ve FN Motol, kde zemřel starší muž," řekla Siřišťová. S ohledem na vyšetřování odmítla případ blíže komentovat.

Podle mluvčí nemocnice zemřel pacient s vážnou diagnózou. "Na pokoji byl sám, ráno jsme ho našli mrtvého," uvedla. Jeho diagnóza nesouvisela s koronavirovou nákazou, měl jiné onemocnění, dodala.

Střelba tak zřejmě podle prvních informací nesouvisela s další osobou. Případy vážného napadení ostatních pacientů nebo personálu nemocnic jsou v Česku spíše ojedinělé. Nejtragičtějším byla střelba v čekárně polikliniky ostravské fakultní nemocnice loni 10. prosince, kde dvaačtyřicetiletý střelec sedm lidí zabil, dva zranil a poté spáchal sebevraždu.

Loni v březnu ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady postřelil pacient dva lidi, jeden z nich následně zraněním podlehl. Na hematologické klinice střílel čtyřiasedmdesátiletý pacient, pohádal se s dvěma muži, kteří s ním leželi na pokoji. Střelec po činu odmítl vypovídat, policie ho poslala do vazby a začala trestně stíhat. Koncem dubna pachatel zemřel v pankrácké věznici.