Po tragické střelbě v budově ostravské Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) přibývají podobné výhrůžky. Policisté jich řešili už několik. V jednom případe dokonce pětašedesátiletý důchodce střelbou vyhrožoval lékařce oční ambulance FNO.
Pětašedesátiletý senior lékařce na poliklinice fakultní nemocnice vyhrožoval, když mu oznámila, že mu kvůli špatného zraku nemůže vrátit řidičské oprávnění.
"Toto se seniorovi nelíbilo a klidným hlasem reagoval, že střelba se asi bude opakovat," uvedla mluvčí.
Padesátiletý muž podobně postupoval na katastrálním úřadě v Ostravě, kde výhrůžkami znepokojil úřednici, která po muži žádala, aby si dal ověřit svůj podpis na úřední listině. To se muži ale nelíbilo. Vyhrožoval i škrcením a na závěr dodal: "Však víte, jak to bylo na té fakultce v Porubě".
Oba muže policisté zadrželi. Jednoho už kriminalisté obvinili z nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozí roční vězení. Stejný trest hrozí i druhému muži.
Témata: krimi, Fakultní nemocnice Ostrava, Ostrava, Policie ČR
Související
7. května 2025 11:29
6. května 2025 12:41
3. května 2025 12:54
1. května 2025 19:11
30. dubna 2025 10:39
19. dubna 2025 20:10