Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Strojvedoucí byl při nehodě v Bohumíně pod vlivem alkoholu, zjistila Prima

V Bohumíně se srazilo pendolino s posunovací lokomotivou
V Bohumíně se srazilo pendolino s posunovací lokomotivou
Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Strojvedoucí vlaku pendolino, který se letos v červnu v Bohumíně na Karvinsku srazil s posunovací lokomotivou, byl pod vlivem alkoholu. Uvedla to dnes televize Prima, které to řekla mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková. Strojvůdce při nehodě zemřel, dalších pět lidí se zranilo. Drážní inspekce po kolizi předběžně připustila, že pendolino projelo kolem návěstidla zakazujícího jízdu.

"Bylo zjištěno, že v době železniční nehody byl strojvedoucí pod vlivem alkoholu," řekla Primě Vlčková. Drážní inspekce věc nyní nechtěla komentovat, vyšetřování nehody podle ní pokračuje. "Zatím ještě nejsou příslušné prohlídky hotové," řekl televizi generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Prima upozornila na to, že pokud by se informace o alkoholu potvrdila, rodina strojvedoucího by mohla přijít o nárok na odškodnění od Českých drah.

Vlak pendolino odjíždějící do Prahy se ve stanici Bohumín srazil s posunovací lokomotivou 27. června ráno. Ve vlaku se lehce zranila stevardka, na posunovací lokomotivě čtyři zaměstnanci společnosti ČD Cargo. Provoz na trati v Bohumíně byl omezený více než dva dny. Škoda se po nehodě odhadovala na desítky milionů korun, Prima dnes informovala o škodě zhruba 200 milionů korun. Soupravu pendolina České dráhy zatím nenechaly opravit a není jasné, kdy se vrátí na koleje, uvedl dopravce na konci října.

Témata:  nehody vlaků vlaky Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

27. července 2026 8:29

Bobule se dočkají dalšího pokračování. Natáčení dospělo do zdárného konce

Dva hlavní hrdinové předchozích dílů oblíbené filmové série z prostředí jižní Moravy si tentokrát do jisté míry prohodí role. Z obou jsou dnes ne úplně spořádaní tátové a na scénu přicházejí bobulky – nová generace, která si hledá vlastní cestu.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační foto

Češi chtějí za volant co možná nejdřív, ukazují data z programu L17

Již více než dva a půl roku mohou na silnice vyrazit řidiči už od sedmnácti let pod dohledem zkušeného mentora. Data potvrzují, že zájem o řízení ještě před osmnáctinami v režimu L17 nadále roste. Podíl nových řidičů vstupujících do programu L17 se průběžně zvyšuje a v posledních dvou měsících již přesáhl hranici 30 %. Navíc žádost o řidičák i zápis mentora lze vyřídit on-line na Portálu dopravy.