Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Surové napadení v Praze. Policie po útočnících pátrá, zachytila je kamera

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Pražští kriminalisté pátrají po dvou mužích a jedné ženě, kteří podle nich na Florenci napadli čtrnáctiletého chlapce a sebrali mu reproduktor. Za trestný čin loupeže jim hrozí až deset let vězení, informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policie na svém webu zveřejnila záznamy z kamer, které zachytily tři podezřelé i fyzické napadení mladíka.

"Pokud podezřelé na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se na linku 158," vyzvala mluvčí.

Trojice si podle policie vyhlédla chlapce na začátku listopadu na nástupišti metra Florenc. Jeden z mužů k němu přistoupil, kopl ho do krku, vzal ho do "kravaty" a odcizil mu z ledvinky reproduktor. Poté mladíka vzal kolem ramen a vyprovodil ho z nástupiště do haly autobusového nádraží Florenc.

"Čtrnáctiletý poškozený využil nepozornosti útočníka a oslovil neznámého muže v hale s prosbou o pomoc. Toho si všimnul jeden z podezřelých a udeřil mladíka pěstí do nosu. Následně útočník a jeho dva komplicové utekli pryč," popsala Siřišťová. Škoda na odcizeném reproduktoru činí téměř 2000 korun.

Témata:  krimi napadení Praha Policie ČR

Aktuálně se děje

23. května 2024 14:46

Norsko uzavře hranice ruským turistům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy