Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie na řece Bečvě. Kanoe se převrhla, jeden člověk zemřel

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Při sjíždění Vsetínské Bečvy, v níž teče po vydatných deštích více vody než obvykle, se dnes odpoledne pod splavem v Hovězí na Vsetínsku převrhla kanoe se dvěma muži. Jeden na následky tonutí zemřel, stav druhého je vážný. ČTK to řekli krajská policejní mluvčí Lenka Javorková a mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan.

Po řece podle Javorkové pluly dvě kanoe, v jedné byli dva muži, ve druhé muž a žena. Splav v Hovězí ale vodáci nesplouvali. "Vyhodnotili to jako nebezpečné, lodě proto obnesli a nastoupili do nich znovu až pod jezem. Kanoe se dvěma muži se pak ale znovu k jezu přiblížila, proud vody loď vtáhl, ta se převrhla a muži se začali topit," uvedla mluvčí.

Mužům se z vody snažili pomoci jak jejich kolegové na druhé kanoi, tak i lidé z okolních domů. "Jednoho muže se jim podařilo vytáhnout, lidé ho oživovali. Pak přijeli hasiči a záchranná služba, kteří pokračovali v resuscitaci. Sanitka muže odvezla do nemocnice ve Vsetíně. Druhého muže unášel proud vody, vytáhli ho asi až po 2,5 kilometrech," řekla Javorková.

Podle Olšana záchranáři oba muže resuscitovali. "Jednoho z mužů se podařilo oživit, ve vážném stavu byl převezen na ARO nemocnice ve Vsetíně. Druhý muž bohužel přes veškerou poskytnutou pomoc podlehl následkům tonutí. Na místě byla i letecká záchranná služba, oživit se ho ale nepodařilo," řekl Olšan.

Rozvodněné toky si v minulých dnech ve Zlínském kraji vyžádaly dva lidské životy. V potoce Hrubár v Lopeníku na Uherskohradišťsku utonul o víkendu třiašedesátiletý muž. Okolnosti jeho úmrtí policisté vyšetřují. V neděli se utopila starší žena v Zubří na Vsetínsku, podle Javorkové pravděpodobně skokem do rozvodněného Hodorfského potoka spáchala sebevraždu.

Vydatný déšť vzedmul v minulých dnech hladinu i dalších potoků a řek v regionu, postupně však klesají. První stupeň povodňové aktivity evidovali dnes večer hydrometeorologové pouze na říčce Bystřičce nad stejnojmennou nádrží na Vsetínsku.

Témata:  povodně vodáci Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

13. června 2026 10:02

Palác měl prostor odsoudit činy bývalého prince Andrewa. Takhle to dopadlo

Mele jako kolovrátek. Tak by se stručně daly komentovat opakující se reakce britské královské rodiny na nová zjištění, která se týkají bývalého prince Andrewa. Buckinghamský palác si zjevně vystačí s jedním jediným vyjádřením. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Dálnice, ilustrační fotografie.

Stovkám tisíc řidičů vyprší platnost průkazu. Na úřad už se chodit nemusí

Řidiči, kterým ještě letos skončí platnost řidičského průkazu, mohou k jeho výměně využít moderní digitální cestu přes Portál dopravy. Upozorňuje na to ministerstvo dopravy. Elektronické podání žádosti plně využívá propojenost státních registrů, je rychlé, bezpečné a levnější. Počet řidičů, kteří dávají přednost digitální formě před osobní návštěvou úřadu, roste.