Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v propasti Macocha. Údajně zemřela matka oběti střelby na FF UK

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie vyšetřuje tragickou událost v propasti Macocha na jihu Moravy. Na jejím dně byla v průběhu uplynulého víkendu nalezena žena bez známek života. 

Jihomoravská policie potvrdila, že od sobotního večera vyšetřuje skok ženy do Macochy. Případ mají na starosti kriminalisté z Blanska. "Dosud nic nenasvědčuje tomu, že by se na této nešťastné události podílela další osoba," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb pro stanici CNN Prima News. 

Podle informací zmíněné stanice je zesnulou matka jedné z obětí předloňské střelby v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Údajně se nechtěla smířit se závěry policejního vyšetřování a kritizovala strážce zákona i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). 

Útok v budově FF UK na náměstí Jana Palacha se odehrál ve čtvrtek 21. prosince 2023. Nepřežilo jej 14 lidí, mezi oběťmi byli studenti i vyučující. Pachatel už předtím zavraždil svého otce v domě v Hostouni na Kladensku. Následně se ukázalo, že je zodpovědný také za dvojnásobnou vraždu muže a dítěte v Klánovickém lese, která se stala o necelý týden dříve. 

Macocha je více než 138,5 metru hluboká a je největší propastí svého druhu v Česku i ve střední Evropě. Na okraji jsou dva vyhlídkové můstky. První je umístěn v nejvyšším bodě, z druhého je velmi dobře vidět na dno.

Propast dostala jméno podle pověsti ze 17. století a vznikla zřícením stropu velké jeskyně, proto její dno částečně pokrývá suť. Dnem propasti protéká říčka Punkva, která napájí dvě jezírka. Horní je hluboké přibližně 13 metrů a je vidět shora, dolní je ukryto mezi skalami, takže není shora vidět. Jeho hloubka přesahuje 49 metrů.

Témata:  krimi Policie ČR Jihomoravský kraj

Související

Aktuálně se děje

14. dubna 2025 20:46

Česko hlásí další saharský prach. Jak se dostane tak daleko?

Saharský prach je přírodní jev, který každoročně ovlivňuje nejen africký kontinent, ale také Evropu, Ameriku a dokonce i oblasti vzdálené tisíce kilometrů od svého původu. Tento jemný prach, nesený větrem z největší pouště světa, hraje zásadní roli v klimatických procesech, ovlivňuje kvalitu ovzduší a dokonce podporuje život v oceánech. Jak ale tento fascinující přírodní úkaz vzniká a jaké důsledky má pro globální ekosystémy?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy