Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragická nehoda u Pasohlávek: Dva mrtví. Policie naznačila, kdo je na vině

Dva lidé nepřežili tragickou nehodu u Pasohlávek. (27.2.2025)
Dva lidé nepřežili tragickou nehodu u Pasohlávek. (27.2.2025)
Foto: HZS Jihomoravského kraje

Dva lidé zemřeli a další dva se zranili při tragické čtvrteční nehodě u Pasohlávek na jižní Moravě. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Příčina nehody je předmětem vyšetřování. 

K tragické nehodě u Novomlýnských nádrží došlo na silnici I/52. Srážku dodávky a dvou osobních aut nepřežili řidič a spolujezdkyně z osobního automobilu Opel. "Řidiče dodávky, pravděpodobného viníka nehody, převezli záchranáři se závažnými zraněními do nemocnice. Šoféra pick-upu Dodge ošetřili na místě," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle hasičů se při nehodě u Pasohlávek zranili celkem čtyři lidé. Tři osoby museli z aut vyprostit. Poté provedli ještě úklid komunikace a asistovali při odtažení vozidel. 

Spojnice Brna s Mikulovem byla po dobu vyšetřování neprůjezdná. Objízdná trasa vedla přes Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí a Pasohlávky, dodal mluvčí policie. 

Témata:  dopravní nehody Policie ČR hasiči Jihomoravský kraj

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 9:10

Neznámá žena v lese u Říčan. Policie našla tělo, totožnost zesnulé nezná

Středočeští kriminalisté se již od uplynulého víkendu zabývají úmrtím ženy u Říčan. Tělo se našlo v lese, bez dokladů a osobních věcí. Policisté se obrátili na veřejnost s výzvou o pomoc se stanovením totožnosti zesnulé. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Petr Pavel

Společně za Ukrajinu. Lidé se v Praze opět sejdou na podporu napadené země

Prezident Petr Pavel, bývalý hokejový brankář Dominik Hašek, filmařka Agnieszka Holland, to jsou někteří ze zástupců českých a evropských veřejných osobností, které vystoupí 21. února od 15 hodin na pražském Staroměstském náměstí na shromáždění Společně za Ukrajinu. Na podporu země ve válce a spravedlivého míru vystoupí také matky Čechů, kteří padli v boji za svobodu Ukrajiny, zástupci a zástupkyně ukrajinské občanské společnosti i dětský pěvecký sbor. V minulých letech se ho zúčastnily desítky tisíc lidí a patřilo mezi největší na světě.