Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragická nehoda v Blučině. Sražené chodkyni už záchranáři nedokázali pomoci

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Tragická nehoda, která vyústila ve smrt seniorky, se stala v úterý odpoledne v Blučině na Blanensku. Ženu na přechodu pro chodce srazilo nákladní auto, zraněním podlehla na místě. Havárie je předmětem policejního vyšetřování. 

Nehoda se stala v Měnínské ulici v Blučině, osmasedmdesátiletá chodkyně zemřela na místě. Přivolaní záchranáři už jí nemohli nijak pomoci. "Utrpěla devastující zranění," vysvětlila mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová pro iDnes.cz. 

Příčina tragické nehody je předmětem policejního vyšetřování. "Zjišťujeme míru zavinění účastníků nehody," sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

K nehodě došlo na hlavním tahu obcí, kde se utvořily kolony. Objízdná trasa pro osobní auta vedla vedlejšími ulicemi. Policisté předpokládali, že ulice bude uzavřená až do úterního večera. 

Témata:  dopravní nehody Policie ČR Jihomoravský kraj

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 18:35

Češi za rok vydali za alkohol či tabák přes 260 miliard. Jsou to rekordní čísla

Výdaje za alkoholické nápoje, tabák a drogy dosáhly v Česku v roce 2024 celkem 260,9 miliardy korun. V průměru tak šlo o více než 700 milionů korun denně.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy