reklama

Provoz na trati je podle údajů na webu drah přerušený a v úseku Chrudim - Medlešice je zavedena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí krajské policie Markéty Janovské jeli ve vlaku dva cestující. Potvrdila, že ani jednomu se nic nestalo. Krajští hasiči uvedli, že vlak zajistili a místo předali hasičům Správy železnic z Havlíčkova Brodu. Podle fotografie, kterou hasiči uveřejnili na twitteru, šlo o motorovou soupravu, kdy se mimo koleje ocitl jeden ze dvou vagonů.

V posledním týdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražských Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil.

Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterý večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžných zpráv šlo o lidské chyby.

reklama