Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Poříčan skončily opravy po havárii nákladního vlaku včetně omezení rychlosti

Vlaky, ilustrační fotografie.
Vlaky, ilustrační fotografie.
Foto: Marie Cvrčková, EuroZprávy.cz

U Poříčan dnes před 12:00 skončily opravy po pondělní havárii nákladního vlaku. Už od dnešního rána mohly úsekem vlaky projíždět plnou rychlostí, do té doby musely brzdit na 50 kilometrů v hodině. Spoje ale zpoždění kvůli omezení nenabíraly. Dosud byly v provozu dvě koleje, nyní funguje i zbývající třetí, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Vlak havaroval v pondělí podvečer, provoz na železničním koridoru byl obnoven ve středu ráno. Nejprve po jedné z kolejí, po dvou kolejích o několik hodin později. Oprava poslední koleje začala ve čtvrtek, některé díly ale bylo třeba dodělat na míru. "Bylo potřeba především vyměnit poškozené části výhybek, pražce nebo kabely," uvedl Gavenda.

Mimo koleje se při havárii dostala lokomotiva a dvě cisterny převážející toxický benzen. Hasiči v úterý látku přečerpali do náhradních cisteren a v noci na středu vyprošťovali s pomocí těžké techniky havarované vozy. Vyšetřování příčiny pokračuje, podle Drážní inspekce vlak nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu, další okolnosti a informace související s nehodou inspekce prověřuje. Škoda dosáhla podle odhadu Správy železnic čtyři miliony korun. Dva lidé ve vlaku se lehce zranili.

Témata:  vlaky

Související

Aktuálně se děje

15. července 2026 14:45

Tajemství finanční stránky wimbledonského triumfu. Nosková si přišla na miliony

Česko má necelých jedenáct milionů obyvatel, přesto se ve finále nejprestižnějšího tenisového turnaje světa střetly dvě Češky. Linda Nosková porazila Karolínu Muchovou a české tenistky tak získaly třetí wimbledonský titul během čtyř let. Před Noskovou zvítězila v roce 2023 Markéta Vondroušová a o rok později Barbora Krejčíková.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy