Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Žiliny na Kladensku se zřítilo malé letadlo, dva mrtví

Na Kladensku se zřítilo malé letadlo. (4.9.2021)
Na Kladensku se zřítilo malé letadlo. (4.9.2021)
Foto: ZZS Středočeského kraje

U Žiliny na Kladensku se dnes odpoledne zřítilo do pole malé letadlo. Při nehodě na místě zemřeli dva lidé, byli zaklínění v letadle. Příčina je v šetření, řekly ČTK mluvčí záchranné služby Petra Homolová, hasičů Tereza Fliegerová a policie Lucie Nováková.

Letos již podle dostupných údajů zemřelo v ČR při leteckých nehodách deset lidí - šest v malých letadlech, dva při nehodě vrtulníku a dva při zřícení motorového rogala.

"Dvacet minut po 14:00 jsme přijali oznámení o pádu malého letounu do neobydlené oblasti nedaleko obce Žilina," řekla ČTK Nováková. Více informací zatím neměla k dispozici.

Oba pasažéři zůstali podle Homolové zaklínění v letadle. Po vyproštění u nich lékař pouze konstatoval smrt, uvedla mluvčí. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Kladno a Stochov a dobrovolní hasiči z Žiliny.

Podle Fliegerové šlo o letoun Cessna. "K události byli povoláni specialisté z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kteří budou vyšetřovat, proč k pádu letounu došlo," uvedla Fliegerová.

Nehoda u Kladna je letos už třetí letecké neštěstí se dvěma oběťmi v České republice. Minulý týden spadlo na mosteckém letišti Braňany malé motorové letadlo. Dva lidé na místě zemřeli, jeden dospělý a jeden nezletilý. V březnu se zřítil menší vrtulník mezi Dobřichovicemi a Karlíkem u Prahy, při nehodě zemřeli dva starší muži. Stroj spadl na pole z výšky asi 90 metrů.

Zatímco letos zahynulo při leteckých neštěstích v ČR již deset lidí, loni, kdy letecký provoz výrazně ovlivnila epidemie koronaviru, bylo obětí šest (z toho jeden parašutista). V roce 2019 zahynulo podle Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod 12 lidí, v roce 2018 bylo obětí 11, o rok dříve sedm a v roce 2016 dokonce 18.

Témata:  letecké nehody

Související

Aktuálně se děje

27. února 2026 20:04

Okamura přijal pozvánku České televize do Otázek Václava Moravce

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se po devíti letech objeví v politickém diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce na obrazovkách České televize. Šéf jedné z koaličních stran přijal pozvánku od televizních dramaturgů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Andrej Babiš po setkání s prezidentem Petrem Pavlem (27.10.2025)

Babiš: Írán je hrozba pro EU. Na eskalaci reaguje i opozice

Čeští politici s napětím sledují eskalaci konfliktu na Blízkém východě, kde společné síly Spojených států a Izraele zasáhly strategické cíle na íránském území. Předseda vlády Andrej Babiš označil tento krok za pochopitelný, přičemž zdůraznil, že nekontrolovaný jaderný ambice Teheránu a jeho podpora mezinárodního terorismu představují přímou hrozbu nejen pro stabilitu regionu, ale i pro bezpečnost celé Evropy.