V posledních volbách v roce 2017 se o hlasy voličů ucházelo 31 stran a hnutí, nyní je nižší počet dán i dvěma kandidujícími koalicemi a spojením dalších subjektů.

Největší výběr budou mít voliči v Praze a v Jihomoravském kraji, kde bylo zaregistrováno 21 kandidátek. Naopak v Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji se sešlo po 17 listinách. Po 18 uskupeních chce do Sněmovny v Jihočeském, Pardubickém, Plzeňském, Středočeském a Zlínském kraji. V Olomouckém kraji se bude o hlasy voličů ucházet 20 subjektů a na Vysočině a v Moravskoslezském kraji jich bude 19.

Ve všech krajích i Praze budou na podzim podle očekávání kandidovat parlamentní strany. ANO, SPD, ČSSD a KSČM jdou do voleb samostatně, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vytvořily koalici Spolu. Koaliční kandidátku sestavili také Piráti se Starosty.

Ve všech regionech včetně Prahy nabídnou své kandidáty také Zelení, volební strana Trikolóry, Soukromníků a Svobodných, dále hnutí Přísaha založené bývalým policistou Robertem Šlachtou, Volný Blok, Aliance pro budoucnost, Hnutí Prameny, Otevřeme Česko normálnímu životu, Aliance národních sil, Koruna Česká, Švýcarská demokracie a Urza.cz.

Další registrovaná uskupení budou kandidovat jen v některých krajích. Strana Moravané nenasadí svoje kandidáty v Libereckém, Ústeckém, Plzeňském, Karlovarském, Královéhradeckém a Středočeském kraji. Moravské zemské hnutí pak bude kandidovat pouze v Jihomoravském a Olomouckém kraji. Strana Levice s pokusí uspět pouze na jižní Moravě, v Olomouckém kraji a v Praze. Hnutí Senioři 21 se k volbám zaregistrovalo jen v Jihomoravském, Moravskoslezském, Plzeňském, Středočeském kraji a v Praze a strana Volte Pravý Blok www.cibulka.net bývalého disidenta a publicisty Petra Cibulky bude kandidovat pouze v metropoli.