reklama

Před soudem dnes měli znovu vypovídat znalci z oboru soudního lékařství Ivan Procházka a Jiří Hladík. Při srpnovém zasedání se totiž neshodli na tom, jakým způsobem číšník utrpěl zranění hlavy a zda si zranění nemohl přivodit pádem na zem. Právě to totiž tvrdí obhajoba Nahviových.

Procházka se z dnešního jednání omluvil s předstihem kvůli dovolené a zaslal soudu doplněk svého posudku. Hladíkova omluva - bez doplňku posudku - dorazila v pondělí s tím, že lékař má v termínu zasedání přednášku pro policisty. Předseda odvolacího senátu Martin Zelenka uvedl, že se to dověděl dnes ráno, když se sám vrátil z dovolené.

Zelenka tak dnes jen přečetl nový posudek týkající se CT zobrazovací metody, který v září vypracoval lékař Jiří Neubauer. Podle obhajoby tato expertiza podporuje Hladíkovo stanovisko, že zlomenina lebky nemohla vzniknout úderem zvenčí.

Devětadvacetiletý Armin a o tři roky starší Aräsh přicestovali v dubnu 2018 do české metropole s dalšími přáteli na rozlučku se svobodou. Na zahrádce restaurace u obchodního centra Quadrio se skupina dostala do sporu s obsluhou, protože si do podniku přinesla vlastní alkohol a odmítala odejít. Z následné bitky vyšel nejhůře číšník, který přispěchal na pomoc manažerovi restaurace. Po útoku zůstal ležet v bezvědomí s komplikovanými zlomeninami lebky a s krvácením do mozku.

Městský soud bratrům letos v dubnu nepravomocně uložil šest a pět let vězení za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Státní zástupkyně chce pro oba muže přísnější, alespoň desetileté tresty a vyhoštění z Česka na neurčitou dobu. Skutek požaduje kvalifikovat jako pokus o vraždu.

Loading...

2 komentáře (Poslední 01.10. 20:31) Napište svůj názor

reklama