Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v Praze: Cizinec napadal kolemjdoucí středověkým mečem

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

V Praze na Újezdě muž ohrožoval tento týden lidi na ulici mečem, policie opilého dvaadvacetiletého cizince zadržela. Nikomu se nic nestalo, mladík je podezřelý z výtržnictví.

"Při výslechu se pak k činu doznal, ale neuvedl žádný motiv," uvedl dnes na policejním webu mluvčí Jan Daněk.

Podle něj muž v úterý odpoledne běhal v okolí ulice Újezd s mečem v ruce, sekal s ním okolo sebe a útočil na kolemjdoucí. Policisty na linku 158 zavolalo hned několik svědků.

"Skoro jeden a půl metru dlouhým středověkým mečem mával okolo sebe a útočil na lidi. Na místo proto vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří muže našli a za použití donucovacích prostředků zadrželi," uvedl mluvčí.

Později se podle něj ukázalo, že mladík meč ukradl z nedalekého hotelu, kde byl vystavený spolu s brněním. Muž nadýchal téměř dvě promile alkoholu.

Daněk dodal, že jde o stejného cizince, kterého strážníci městské policie zadrželi už 19. září, tehdy poškodil Trabant zaparkovaný v Mostecké ulici.

Témata:  krimi napadení výtržnictví Praha Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

28. března 2026 21:46

27. března 2026 18:30

Svěrák terčem pro exprezidenta Klause. Známý režisér musel reagovat

Legendární Zdeněk Svěrák o víkendu oslaví kulaté 90. narozeniny a je možná překvapen, jaké reakce přicházejí na jeho účast na shromáždění na Letenské pláni. Spoustu lidí šokoval svým komentářem exprezident Václav Klaus. Do bývalé hlavy státu se pustil například režisér Jan Hřebejk. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Andrej Babiš

Ceny pohonných hmot kvůli mně klesají, chlubí se Babiš

Premiér Andrej Babiš dnes na sociálních sítích oznámil první pozitivní výsledky své nedávné kritiky namířené proti vysokým cenám pohonných hmot. Podle jeho slov hlavní provozovatelé čerpacích stanic na dálnici D1 zareagovali na jeho výzvu a začali zlevňovat. Konkrétně uvedl, že cena nafty u těchto klíčových hráčů klesla o dvě koruny na litr, tedy z původních 51,90 Kč na současných 49,90 Kč.