Bánov má přes 2000 obyvatel. V mateřské škole bylo potvrzeno 17 nakažených. V základní škole, která je spádovou pro děti z obcí Bánov, Suchá Loz i Bystřice pod Lopeníkem, bylo k dnešnímu dni potvrzeno onemocnění covid-19 u 11 lidí. Krajská hygienická stanice Zlínského kraje zavedla ihned po prvním potvrzeném případu protiepidemická opatření a byly vytrasovány rizikové kontakty.

"Z důvodu nárůstu počtu onemocnění a vysokému riziku šíření nákazy v mateřské škole bylo Krajskou hygienickou stanicí 29. května vydáno rozhodnutí o mimořádném opatření. Školka je uzavřena. V pondělí a v úterý bude, po dohodě s ředitelem, nařízeno ředitelské volno v základní škole," uvedl hejtman Radim Holiš (ANO).

"Díky dobré spolupráci personálu školy a hygienické stanice se nám podařilo ohniska včas objevit a zavést potřebná opatření. Jasně se tímto případem potvrzuje důležitost testování, musíme se k němu stavět zodpovědně až do posledního letošního školního dne," uvedl hejtman.

Hygienici přistoupili v základní škole k PCR testům formou tzv. poolování, kdy se testuje několik vzorků najednou. "Testování bude provedeno u dětí, žáků i personálu školy po zaškolení a instruktáži odbornými laboratorními pracovníky dne 8. června," uvedla Ličková.

Epidemie koronaviru ve Zlínském kraji slábne. Ke čtvrtku přibylo za týden v kraji 225 případů nákazy, což je o 90 méně než v předchozím týdnu. Za posledních sedm dní je v kraji 32 nově nakažených na 100.000 obyvatel, k pátku jich bylo 39, minulý pátek 53, o týden dříve 75.