Problémy při sněžení mohou mít zejména kamiony ve stoupáních. Policie kvůli tomu zavřela pro kamiony silnici z Ostravice k hranicím se Slovenskem. Stalo se tak tuto zimu poprvé. Silnice se nesmí solit, protože vede v blízkosti přehrady s pitnou vodou. V kopcích ale sníh působí často komplikace.

Opatrní by měli být řidiči v Libereckém kraji na hlavní silnici 65 směrem na Jablonec nad Nisou, v oblasti Rádla a Rychnova u Jablonce se na zhruba tříkilometrovém úseku tvoří sněhové jazyky. Také tam mohou mít problémy hlavně kamiony. Pozor by si měli dát motoristé i na silnici třetí třídy 2624 u obce Kvítkov na Českolipsku, kde je silnice pokrytá sněhem a náledím.

Před náledím varovali silničáři rovněž na Jesenicku. Pozor by si řidiči měli dát i ve vyšších nadmořských výškách v Železných horách, kde hrozí namrzající déšť se sněhem. Ujetý sníh s posypem je na některých silnicích v okolí Lanškrouna, na hlavní silnici I/11 ve směru od Červené Vody přes Červenovodské sedlo k vodárně je sníh rozbředlý.

Meteorologové sice odvolali výstrahu před sněžením v částech Zlínského a Moravskoslezského kraje, například na Kroměřížsku, Uherskohradišťsku, Novojičínsku či Opavsku, stále ale platí, že na většině východní a severní části Česka bude sněžit vydatně. Dnes může napadnout až 20 centimetrů, v pondělí ještě o pět centimetrů více. Dál se budou tvořit sněhové jazyky.

Sněžení potěšilo lyžaře, kterým se o víkendu otevřely skiareály ve většině českých hor. Na svahy v sobotu vyrazily tisíce lidí.