Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku dnes probíhá Speed Marathon, policisté měří rychlost

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Po celém Česku dnes budou policisté měřit rychlost na silnicích. Od rána totiž probíhá tradiční Speed Marathon, v němž se strážci zákona zaměřují na řidiče, kteří jezdí nepřiměřenou rychlostí. Ta je příčinou tisíců nehod každý rok.

Policie o konání Speed Marathonu informovala ve středu na webu, kde také najdete přehled míst, na nichž budou její příslušníci během dnešního dne provádět kontroly.

Už název dopravně bezpečnostní akce napovídá, že její hlavní náplní je měření rychlosti. Nepřiměřená rychlost se řadí mezi nejčastější příčiny nehod, loni byla faktorem ve zhruba 12 tisících případů. Šlo o více než 15 procent všech nehod.

Rychlá jízda byla příčinou více než 43 procent smrtelných dopravních nehod. Za volantem kvůli ní během loňského roku zemřelo 180 lidí. 

S výběrem míst, na nichž se dnes měří rychlost, už tradičně pomohla také veřejnost. Policisté na její popud vybrali celkem tisícovku stanovišť. 

Témata:  Policie ČR doprava

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:38

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí. Členské státy zčásti bojkotují akce, které Budapešť pořádá. Summit ministrů zahraničních věcí a obrany byl z maďarské metropole přesunut do Bruselu. Neformálního setkání šéfů resortů spravedlnosti a vnitra se účastnili nižší úředníci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy