reklama

V posledních dnech za den přibývalo v Česku šest či sedm nových pacientů. Většina z nich se nakazila při pobytu v Itálii. Část infikovaných má vazbu na americký Boston. Tam se konala mezinárodní konference, které se zúčastnili i lidé z Česka. Na několik dalších pacientů se nákaza přenesla v Česku.

Praha 7 na facebooku informovala, že jeden z pozitivně testovaných je rodič, který má dítě ve školce MŠ Letohradská. "U rodiče je potvrzená nákaza, u dítěte se na výsledky čeká. Minulý týden ale chodilo do školky," řekl ČTK mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. V současné době zasedá krizový štáb městské části, o opatřeních rozhodne podle doporučení hygieniků a výsledků testů.

Podle ministra má nemoc COVID-19 u pacientů mírný průběh. Většina z nich je v domácím léčení. Ministerstvo nařídilo lidem, kteří se od soboty vrátili či se budou teprve vracet z Itálie, aby se hlásili svým praktickým lékařům. Ti je musí poslat do dvoutýdenní karantény. Za dnešek sociální správa dostala kvůli karanténě zhruba tisícovku e-neschopenek.

reklama