Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku je už 5569 nakažených

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Česku je 5569 lidí s potvrzenou nákazou novým typem koronaviru. Ve čtvrtek jich přibylo 257.

Vyplývá to z aktualizovaných dat na webu ministerstva zdravotnictví. S nemocí covid-19, kterou virus způsobuje, zemřelo v nemocnicích 99 lidí, uzdravilo se jich podle ministerstva 233. Údaje o obětech a vyléčených jsou platné ke čtvrtečnímu podvečeru.

Nejvíc nových případů nákazy v tomto týdny bylo ve středu, a to 295. Nejméně v úterý, kdy testy odhalily 195 nově infikovaných.

Laboratoře v Česku dosud provedly 106.845 testů na přítomnost koronaviru. Rekordní byla středa s 8164 testy. Údaj za čtvrtek zveřejní ministerstvo dnes dopoledne.

Podle trvalého bydliště pacienta je i nadále nejvíce lidí s nemocí covid-19 v Praze, a to 1342. Následuje Středočeský kraj se 672 případy a Moravskoslezský kraj s 584 případy.

Témata:  Česká republika koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

23. srpna 2025 14:36

Dálnici D10 v noci uzavřela tragická nehoda. Zemřel motorkář

Tragická nehoda v noci z pátku na sobotu uzavřela dálnici D10 ve středních Čechách. Zemřel tam motorkář, jenž ze stroje spadl pod kola jedoucích automobilů. Příčinou nehody se zabývají kriminalisté. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy