reklama

Od středeční půlnoci počet potvrzených nakažených stoupl o 61, už nyní je tak nad 60, kde se celodenní přírůstky držely poslední týden. Jaký bude dnešní podíl nově odhalených nemocných mezi testovanými, bude jasné až v pátek ráno po zveřejnění počtu testů. Posledních 12 dní podíl zůstával s jedinou výjimkou pod jedním procentem.

O víc než stovku na 2811 se od dnešního rána snížil počet aktuálně nemocných. V nemocnicích je podle údajů ke středě 217 z nich, z toho 42 ve vážném stavu. Testů včetně opakovaných u stejného člověka bylo dosud provedeno téměř 335.000.

Z dvou nově evidovaných úmrtí s nemocí covid-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, jeden pacient zemřel dnes a jeden ve středu. Nejvíc úmrtí je v Praze, celkem 94, následuje Moravskoslezský kraj se 45 mrtvými. Dlouhodobě nejnižší je údaj u Zlínského kraje, počet zemřelých se tam ale během dneška o jednoho zvýšil na celkem dva. Dvě třetiny úmrtí celorepublikově připadají na lidi od 75 let, další pětina je ve věkové skupině 65 až 74 let.

Z potvrzených případů nákazy je téměř čtvrtina v Praze, počet už tam přesáhl 1900. V Moravskoslezském kraji dosud onemocnělo 1174 lidí. Na Vysočině a v Jihočeském kraji je případů nemoci nejméně, kolem 180.

V přepočtu na počet obyvatel je nejvíce nakažených v Karlovarském kraji, kde připadá téměř 148 případů na 100.000 lidí. Následují Praha a Olomoucký kraj. Nejlépe jsou na tom stále jižní Čechy, kde mají na 100.000 obyvatel zhruba 28 nemocných.

První tři případy koronaviru se v Česku prokázaly 1. března. Opatření proti šíření epidemie, které vláda zavedla před polovinou března, od konce dubna postupně ruší. Schválila také kroky na pomoc podnikatelům a zaměstnancům, které opatření proti koronaviru zasáhla. Zároveň se chystají plány na postup v případné druhé vlně epidemie.

reklama