Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku přibylo nově nakažených, covid-19 má další oběť

Lidé v rouškách, ilustrační foto
Lidé v rouškách, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V České republice dnes zatím přibylo 30 potvrzených případů nemoci covid-19, od začátku epidemie se koronavirem nakazilo 8436 lidí. Obdobně se zvýšil také počet vyléčených, a to o 41 na 5422. Přibyla však i jedna oběť, s nemocí tak zemřelo dosud 296 lidí.

Vyplynulo to z údajů ministerstva zdravotnictví na jeho webu k 17:30.

Podle dosavadních dat by se tak mohl dnešní přírůstek nových případů udržet stejně jako v uplynulých dvou týdnech pod stovkou. V pátek laboratoře potvrdily 55 případů. Údaj za dnešek bude zřejmý až v neděli ráno, kdy ho zveřejní ministerstvo. O víkendech ale laboratoře dělají zpravidla méně testů než v pracovní dny.

V nemocnicích bylo s nemocí covid-19 k dnešnímu ránu 183 pacientů, 39 z nich v těžkém stavu.

Nejvíce případů nákazy je v Praze, a to 1947. V hlavním městě je nejhorší situace i v přepočtu na počet obyvatel, na 100.000 lidí tam připadá téměř 150 nakažených. Následuje Karlovarský kraj, kde na stejný počet obyvatel je 147 lidí s prokázanou nákazou. Naopak v jižních Čechách evidují zhruba 28 nakažených na 100.000 obyvatel, což je nejméně v ČR.

S ohledem na příznivou epidemiologickou situaci vláda od konce dubna postupně uvolňuje opatření, kterými od března omezila volný pohyb a cestování, sdružování, podnikání, kulturu, sport, školní výuku a další aktivity. Další vlna uvolňování včetně nošení roušek venku má následovat 25. května.

První nákaza koronavirem se v Česku prokázala 1. března, první nakažený člověk zemřel o tři týdny později.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Česká republika

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 18:55

Česko slaví druhé zlato z italské olympiády. Jílek ho přidal ke stříbru

Bylo jasné před touto olympiádou v Miláně a Cortině d'Ampezzo, že teprve devatenáctiletý český rychlobruslařský talent Metoděj Jílek bude patřit mezi největší medailové naděje české olympijské výpravy. A tyto předpovědi se vyplňují do puntíku. Po stříbru na pěti kilometrech získává na svých prvních olympijských hrách i zlato po dalším fenomenálním výkonu na desetikilometrové trati.

Zdroj: David Holub

Další zprávy

Filip Turek (Motoristé)

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.