reklama

Podle epidemiologů jsou nyní problémem lokální ohniska, v současné době zejména na Karvinsku v Dole Darkov, kde nákaza covidem-19 propukla před více než týdnem. Hygienici tam evidují celkem 212 nakažených. Všechny odebrané vzorky ale ještě nevyhodnotili, lze tedy očekávat, že počet nakažených ještě poroste. Mezi nakaženými zaměstnanci těžební společnosti OKD na Karvinsku jsou i tři z Dolu ČSM-Jih a jeden z Dolu ČSA. Na Karvinsku se proto dnes neruší zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních a povoleny nejsou ani hromadné akce nad 100 osob.

Jinde v Česku se ode dneška mohou konat hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s účastí nejvýše 300 osob. Dnes také v zemi otevírají například restaurace a hotely a po dvouapůlměsíční pauze se do škol mohou vrátit žáci prvního stupně základních škol. Všude však platí přísná hygienická a bezpečnostní pravidla.

Nejvíce případů nákazy je stále v Praze, a to 2035. Následuje Moravskoslezský kraj s 1477 infikovanými a Středočeský kraj s 1053 nakaženými. Naopak nejnižší počet lidí s covidem-19 je na jihu Čech a na Vysočině. V Jihočeském kraji onemocnělo 181 lidí, na Vysočině o čtyři víc. I s přihlédnutím k počtu obyvatel je situace nejhorší v hlavním městě, kde na každých 100.000 obyvatel připadá téměř 156 nakažených. V Karlovarském kraji je to 153 případů a v Moravskoslezském téměř 123 případů na 100.000 obyvatel. Naopak v jižních Čechách se podíl drží na přibližně 28 nakažených na 100.000 obyvatel, což je nejméně v Česku.

U většiny infikovaných má nemoc covid-19 mírný průběh. Hospitalizováno je podle posledních údajů k nedělnímu ránu 145 lidí, z nichž 24 je ve vážném stavu. Aktualizované údaje zveřejní ministerstvo dnes kolem 09:00, stejně jako nedělní počet testů.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama