Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku začíná ustupovat chřipková epidemie, konstatoval SZÚ

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: ielement.cz

Epidemie chřipky v Česku začíná pomalu ustupovat, konstatoval Státní zdravotní ústav (SZÚ) v pondělní tiskové zprávě. Nemocných ubylo u akutních respiračních infekcí a v kategorii chřipce podobných onemocnění. V aktuální sezóně podlehlo infekci více než 50 lidí.

Nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky v sedmém kalendářním týdnu letošního roku poklesla oproti minulému týdnu o 9,9 procenta na úroveň 1713 nemocných na 100 tisíc osob.

Epidemiologové evidují pokles ve všech sledovaných věkových skupinách. Nejvyšší nemocnost je momentálně evidována na jihu Moravy a v Libereckém kraji.

Pokles počtu nemocných, konkrétně o více než 25 procent, je evidován také v kategorii chřipce podobných onemocnění. "Lze tedy s největší pravděpodobností konstatovat, že epidemie chřipky již kulminovala a začíná pomalu ustupovat," uvedl SZÚ v tiskové zprávě.

"V rámci aktivního hlášení závažných případů respiračních infekcí bylo v aktuální chřipkové sezoně do 16. února 2024 hlášeno celkem 286 klinicky závažných případů chřipkové infekce vyžadující hospitalizaci v režimu intenzivní péče, z nichž 58 osob infekci podlehlo," dodal ústav.

Témata:  nemoci chřipka

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 9:50

O osudu unesených rukojmích rozhodne příměří, tvrdí Hamás

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy