reklama

Poslední obětí je jedenasedmdesátiletá žena, která byla hospitalizována ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO) trpěla i dalšími zdravotními problémy.

Druhou českou obětí nákazy je muž narozený v roce 1975, zemřel dnes v havířovské nemocnici. Kvůli nádorovému onemocnění mu selhávaly orgány. První, kdo s nemocí COVID-19 zemřel, byl v neděli v Nemocnici na Bulovce pětadevadesátiletý muž z Prahy.

Počet potvrzených případů nákazy stoupl zatím na 1394. Během dneška přibylo zatím 107 nakažených. Osm lidí se dosud z nemoci vyléčilo. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Podle odborníků může být do konce března kolem 3000 nakažených a celkové číslo případů může růst až k 15.000. Klíčové v nadcházejících týdnech podle odborníků i politiků bude, aby zdravotnictví zvládlo péči o nejohroženější pacienty v době největšího náporu epidemie, a vyhnulo se tak hrozivým scénářům v Itálii nebo Španělsku. Týká se to zajištění akutních lůžek, potřebných přístrojů i kvalifikovaného personálu.

reklama