Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku zemřel třetí pacient nakažený koronavirem

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Česku již zemřeli tři lidé nakažení koronavirem. Dva z nich podlehli nemoci COVID-19 v úterý.

Poslední obětí je jedenasedmdesátiletá žena, která byla hospitalizována ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO) trpěla i dalšími zdravotními problémy.

Druhou českou obětí nákazy je muž narozený v roce 1975, zemřel dnes v havířovské nemocnici. Kvůli nádorovému onemocnění mu selhávaly orgány. První, kdo s nemocí COVID-19 zemřel, byl v neděli v Nemocnici na Bulovce pětadevadesátiletý muž z Prahy.

Počet potvrzených případů nákazy stoupl zatím na 1394. Během dneška přibylo zatím 107 nakažených. Osm lidí se dosud z nemoci vyléčilo. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Podle odborníků může být do konce března kolem 3000 nakažených a celkové číslo případů může růst až k 15.000. Klíčové v nadcházejících týdnech podle odborníků i politiků bude, aby zdravotnictví zvládlo péči o nejohroženější pacienty v době největšího náporu epidemie, a vyhnulo se tak hrozivým scénářům v Itálii nebo Španělsku. Týká se to zajištění akutních lůžek, potřebných přístrojů i kvalifikovaného personálu.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Česká republika

Související

Aktuálně se děje

10. listopadu 2025 10:05

Moskva reaguje na zpřísnění unijních vízových pravidel. Zacharovová zmínila odvetu

Nebudeme skákat, jak pískáte. Tak by se ve zkratce dala popsat reakce Moskvy na zpřísnění vízových pravidel pro ruské občany, ke kterému přistoupila Evropská unie. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová zdůraznila, že Rusko si o případných odvetných opatřeních rozhodne samo. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy