reklama

V pátek přibylo 163 případů nákazy novým koronavirem, což je zatím nejmenší nárůst v tomto týdnu. Od půlnoci stoupl počet o další tři. Laboratoře ale také v pátek provedly zatím nejméně testů za tento týden - 5431. Při testech se přítomnost viru potvrdila u tří procent vzorků.

Nejvíce nově nakažených odhalily testy ve středu, bylo jich 295. Ve středu se však také nejvíc testovalo.

Za celý pátek zemřelo v Česku šest lidí s nákazou. Dvě oběti zaznamenali lékaři v Praze, po jednom úmrtí mají v Moravskoslezském, Jihomoravském, Jihočeském a Ústeckém kraji. Od půlnoci pak zemřel pacient v Pardubickém kraji. Dvěma z pátečních obětí ještě nebylo 50 let.

Nejpočetnější je výskyt případů covid-19 nadále v Praze, kde na každých 100.000 obyvatel připadá podle ministerstva přibližně 102 lidí s nemocí. Praha má také největší absolutní počet nakažených. Ve městě zatím testy potvrdily 1393 případů, což je zhruba čtvrtina celkového počtu evidovaných nakažených v republice. Druhý nejčastější výskyt covid-19 je v Olomouckém kraji, kde na 100.000 obyvatel připadá 89 lidí s pozitivním testem na koronavirus.

V nemocnicích bylo s onemocněním podle údajů ministerstva zdravotnictví k dnešnímu ránu 436 lidí, z toho 92 ve vážném stavu. Jako vyléčení nebo do domácí karantény odešlo z nemocnic 279 lidí.

Onemocnění covid-19 bylo v ČR zaznamenáno poprvé 1. března. Na konci téhož měsíce překročil počet lidí s prokázaným koronavirem 3300. Minulý týden zveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky odhad, podle kterého bude v půlce dubna v Česku kolem 8000 potvrzených případů a na konci měsíce 14.200.

reklama