reklama

S nemocí dosud zemřelo 281 lidí, podle údajů ministerstva zdravotnictví k 17:30 ale zatím žádné úmrtí nepřipadá na dnešní den.

Denní přírůstek případů koronaviru se v posledních deseti dnech držel pod stovkou. Je pravděpodobné, že tomu tak bude i dnes, ačkoliv večer ještě zřejmě nějaké případy přibudou.

Nejvíce nakažených zaznamenali dosud v Praze, a to 1847. Více než 1000 případů hlásí ještě Moravskoslezský kraj. V přepočtu na 100.000 obyvatel je nejvíce nakažených v Karlovarském kraji (145,62), následuje Praha a Olomoucký kraj. Naopak nejlépe na tom jsou jižní Čechy, kde na 100.000 obyvatel připadá zhruba 28 nakažených.

V neděli zemřeli tři lidé, v sobotu rovněž, v pátek byly oběti čtyři a ve čtvrtek zemřelo pět lidí. Od března byl dosud jediným dnem bez úmrtí s koronavirem 15. duben. Stejně jako v případě počtu nakažených, je nejvíce úmrtí rovněž v hlavním městě. Dosud tam zemřelo 93 lidí. Naopak ve Zlínském kraji mají stále jedinou oběť.

Postupně ubývá lidí, kteří jsou kvůli nemoci v nemocnici. Dnes ráno bylo hospitalizováno 233 lidí, z toho 42 jich bylo ve vážném stavu. Od neděle se počet hospitalizovaných snížil o šest.

První tři případy koronaviru v Česku byly odhaleny 1. března, první úmrtí je z 22. března. Díky zlepšování situace v posledních týdnech vláda postupně ruší omezení zavedená v březnu. Dnes se po dvouměsíční přestávce otevřely venkovní zahrádky restaurací, obchodní centra i třeba kadeřnictví. Další vlna uvolňování by měla následovat za dva týdny. Od 25. května budou lidé moci chodit venku za určitých podmínek bez roušky.

reklama