Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V ČR není žádný nový případ koronaviru, všechny testy byly negativní

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Česku je nadále pět potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Na Covid-19 bylo dosud testováno 340 lidí. Zatím poslední nakaženou je žena z Ekvádoru, která doprovázela Američanku, u níž se nákaza potvrdila už v neděli.

Všechny nové testy byly negativní, oznámil dnes ráno na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Dobré ráno. A to doslova! Přišly čerstvé výsledky z laboratoří a všechny nové testy jsou negativní. Celkem jsme doposud otestovali 340 osob a nadále platí, že z toho pouze 5 z nich je pozitivních na koronavirus.

— Adam Vojtěch (@adamvojtechano) March 4, 2020

O situaci dnes ráno jedná Bezpečnostní rada státu. Ministerstvo zdravotnictví ode dneška zakázalo vývoz respirátorů třídy FFP3 mimo ČR a jejich prodej všem mimo zdravotnická a sociální zařízení, orgány ochrany veřejného zdraví, složky integrovaného záchranného systému a další orgány státní správy.

Všech pět pacientů, u kterých byl v Česku prokázán nový koronavirus, má podle posledních zpráv zdravotníků jen mírné příznaky a jejich stav je dobrý. Čtyři z nakažených jsou hospitalizováni na Bulovce, pátá žena je v ústecké Masarykově nemocnici. Hygienici prověřili všechny jejich kontakty a tito lidé jsou v domácí karanténě.

Ve světě je novým typem koronaviru nakaženo téměř 91.000 lidí, 3110 lidí nemoci podlehlo, uvedla v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). V Evropě je nejvíce zasaženou zemí Itálie.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Česká republika Vojtěch Adam

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2025 11:59

Magda Vášáryová vyděsila fanoušky. Už tady dlouho nebudu, řekla

Češi i Slováci si v pondělí připomněli 36 let od sametové revoluce, která byla důležitým milníkem i pro Magdu Vášáryovou. Známá Slovenka se sice proslavila jako herečka, ale po pádu komunistického režimu se začala věnovat politice či diplomacii. Nyní všechno nasvědčuje tomu, že se chystá napsat paměti. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy