Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V distribučním centru Albertu v Klecanech našli 646 kilogramů kokainu

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V distribučním centru obchodního řetězce Albert v Klecanech nedaleko Prahy bylo v sobotu objeveno 646 kilogramů kokainu v zásilce banánů, informovala televize Nova na svém webu.

Televizi to potvrdila mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Zadržená droga má v konečné distribuci hodnotu kolem dvou miliard korun.

Skupina pracovníků skladu objevila podezřelé balíčky během vykládání palet s biobanány a okamžitě kontaktovala policii. "Zaměstnanci velkoskladu supermarketu Albert v sobotu odpoledne při vykládání palet s biobanány našli podezřelé balíčky a kontaktovali policii," uvedla.

"Nalezeny byly kilové balíčky s podezřelým práškem. Test náhodného vzorku prokázal, že se jedná o omamnou látku, konkrétně o kokain," dodala Šmoldasová.

Cena jednoho gramu kokainu se podle informací Novy pohybuje kolem 3000 korun. Množství drogy nalezené v distribučním centru v Klecanech patří mezi jedny z největších zachycených zásilek kokainu v České republice.

Témata:  Středočeský kraj drogy

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy