reklama

Při tragédii nešlo o seniory, jak původně uvedla záchranná služba, ale o muže s mentálním a kombinovaným postižením, doplnil ředitel Městské správy sociálních služeb Vejprty Viktor Koláček. Správa teď podle něj ve spolupráci s Ústeckým krajem řeší přesun lidí z vyhořelého domova do jiných zařízení.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokopa Voleníka byli při požáru tři lidé zraněni těžce, jeden byl do nemocnice převezen se středně těžkým zraněním. Další lidé utrpěli jen lehká poranění nebo se nadýchali kouře. Záchranáři jejich stav postupně ověřují.

"Požár v domově byl na operační středisko nahlášen ve 4:49, už se ho podařilo lokalizovat a dál se nešíří," doplnil operační důstojník. Podle aktuálních informací požár dohašují.

Záchranná služba vyhlásila mimořádnou událost. Kvůli nepřízni počasí nemohl vzlétnout vrtulník. Na místě je sedm zdravotnických posádek včetně dvou německých. Pomáhají také zdravotníci z Karlovarského kraje.

Požár ve Vejprtech s osmi oběťmi je druhý nejtragičtější od roku 1990. Nejhorší byl požár v říjnu 2010, kdy v Praze zemřelo devět bezdomovců.

Loading...

1 komentář (Poslední 20.01. 13:38) Napište svůj názor

reklama